انواع لپ تاپ

لپ تاپ

امروز بازار تکنولوژی دستخوش تغییراتی شده است. ما شاهد این موضوع هستیم که  روزانه مدل های جدیدی از لپ تاپ ها وارد بازار می شود که با توجه به سلیقه هر فرد در دسترس آن قرار می گیرد. لب تاب های مختلف با قیمت های مختلف که تنوع را در بازار فروش ایجاد کرده است و به نوعی یک رقابت حساس را در این حوزه به وجود آوردند.

در این مقاله ما قصد داریم به این رقابت حساس به پردازیم و انواع لپ تاپ را بررسی کنیم. پیشنهاد می شود که این مقاله را تا انتها  مطالعه کنید چرا که تلاش کردیم نکات کاربردی را برای شما بیان کنیم.

انواع لپ تاپ
لپ تاپ

انواع لپ تاپ

در بازار جهانی لپ تاپ ها شرکت های مختلف در تلاش هستند که با توجه به شرایط هر فردی انواع لپ تاپ را بسازند. این کار باعث شده است که شرکت های مختلف با یک دیگر یک رقابت حساس را انجام دهند و هر کدام از شرکت ها سهم بیشتری از مشتریان را به خود جذب کند.

انواع لپ تاپ بر اساس وزن، کاربرد، قیمت  و… تقسیم بندی می شود. شرکت ها به خوبی مشتریان خود را شناخته اند به همین دلیل است که انواع لپ تاپ را تولید کرده است. کاربرد لپ تاپ نقش بیشتری در تعین این تقسیم بندی ها داشته است.

اگر شما یک سیستم را برای انجام کارهای روزانه برای منزل نیاز دارید باید از یک نوع لپ تاپ استفاده کنید. اگر برای شغلتان به سیستم نیاز دارید از یک نوع باید استفاده کنید اگر شما یک گیمر هستید و انتظار دارید که سیستم شما توانایی اجرای بازی های سنگین را داشته باشند باید از یک نوع لپ تاپ استفاده کنید.

همین تفاوت کاربردی است که این تفاوت ها را به وجود آورده است و شرکت های مختلف را وادار به ساخت مدل های مختلفی از لپ تاپ کرده است. به طور کلی در جامعه  قشرهای مختلفی از مردم زندگی می کنند. که  برند های مختلف این موضوع را به خوبی درک کرده اند و برای هر فرد یک لپ تاپ خاص درست کرده اند.

دسته بندی لپ تاپ از  نظر وزن

یکی از نکاتی که باعث شده است که لپ تاپ ها مدل های مختلفی داشته باشند وزن آن است. لپ تاپ ها بر اساس کوچک بودن یا بزرگ بود ساخته می شود که از هرکدام این دسته ها برای افراد مختلف استفاده می شود در ادامه این دسته بندی ها را برای شما بیان خواهیم کرد.

لپ تاپ
ویژگی لپ تاپ خوب

نوت بوک

نوت بوک ها  لپ تاپ های بسیار سبک وزن و متوسط ساخته  شده است در زمان های ابتدایی به دلیل سبک بودن و قیمت پایین که داشتند به استقبال زیادی از افراد رو برو شد اما رفته رفته ضعف سیستم پردازشی و صفحه نمایش باعث شد که متقاضیان این دسته از لپ تاپ ها کم شود.

اولترابوک

اولترابوک یک نوع فشرده شده از نوت بوک است که دارای طراحی زیبا و وزن سبک است اما در  بسیاری از موارد دیده شده است که به دلیل نوع باتری که دارد از قدرت پردازش ضعیفی وجود دارد . از جمله امتیازات این دسته از لپ تاپ ها این است که به راحتی قابل حمل هستند و افراد زیادی را علاقه مند به خرید این دسته از لپ تاپ ها کرده اند.

اولترابوک ها  از پردازنده های بسیار کم مصرف برخوردار هستند که همین امر باعث افزایش عمر باتری و کم بودن مصرف باتری می شود اما پردازش ضعیف از  امتیازات منفی این دسته از لپ تاپ ها است.

اولترابوک متوسط

اولترابوک های متوسط نوع استانداردی از لپ تاپ ها به شمار می آیند که این نوع سیستم ها مخصوص  افرادی است که لپ تاپ را برای شغل ها نیاز دارند پردازنده این نوع لپ تاپ ها بسیار قوی تر از نمونه های دیگر است.

تبلت

تبلت ها در بازار کاربرد دوگانه دارند به عبارتی دیگر کاربردی مشابه با لپ تاپ و موبایل  تبلت ها لمسی هستند و بسیار سبک هستند  بعضی شرکت ها از سیستم X86 در ساخت تبلت ها استفاده کرده اند که کاربردی شبیه به لپ تاپ دارد اما بعضی از شرکت ها سیستم های ARM  اندروید  را برای تبلت طراحی می کنند که کاربردی شبیه به گوشی موبایل دارند.

انواع لپ تاپ
دسته بندی لپ تاپ

لپ تاپ بر اساس کاربرد

لپ تاپ ها بر اساس کاربردی که دارند مختلف است.  لپ تاپ ها  به طور کلی  کاربرد مختلفی دارند که عبارت اند از:

دانشجویی

وزن این لپ تاپ ها بسیار کم است و مخصوص دانشجو ها است. این نوع از انواع لپ تاپ پردازش تقریبا ضعیفی دارد و ویژه دانشجوها  ساخته شده است

لپ تاپ خانگی

لپ تاپ های خانگی ویژه  کار های روزمره درست شده است و از جمله کارهایی که به صورت عالی انجام میدهد پخش موسیقی و فیلم است این نوع لپ تاپ ها صفحه نمایش بسیار مناسبی دارند.

لپ تاپ گیمینگ

لپ تاپ های گیمینگ از جمله لپ تاپ هایی است که مخصوص بازی ساخته شده است این نوع لپ تاپ ها دارای پرداز بسیار قوی هستند که  توانایی اجرای بازی های سنگین را دارند.

حرف آخر

لپ تاپ را می توانید بر اساس نوع استفاده خود انتخاب کنید و همچنین بودجه تعیین شده در انتخاب لپ تاپ مناسب بسیار مهم است.

اشتراک گذاری این مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افزودن آدرس

ایران